Divisionsmatch (Kongelunden, 2018-05-06)

 scorepoint 
Lyngby OK 185- 142 6 
OK Skærmen Værløse 166- 164 4 
Kildeholm OK 151- 170 2 
DSR/Fredensborg/Vinderød 151- 177 0 

1 : Lyngby OK - OK Skærmen Værløse : 60 - 50
2 : Lyngby OK - DSR/Fredensborg/Vinderød : 65 - 46
3 : Lyngby OK - Kildeholm OK : 60 - 46
4 : OK Skærmen Værløse - DSR/Fredensborg/Vinderød : 58 - 53
5 : OK Skærmen Værløse - Kildeholm OK : 58 - 51
6 : DSR/Fredensborg/Vinderød - Kildeholm OK : 52 - 54

 m1m2m3m4m5m6
H1 (H20, H21, H35)15-515-515-39-99-69-6
H2 (H40, H45)7-27-23-73-42-72-7
H3 (H50, H55)3-42-73-43-63-46-3
H4 (H60, H65)2-74-53-67-35-55-5
H5 (H70)4-54-54-57-37-35-5
H6 (H14, H16B)0-00-00-00-00-00-0
H7 (H20B, H21B, H35B)4-14-24-22-32-33-3
H8 (H12, H14B, H20C, H21C)0-00-20-20-20-21-2
D1 (D21, D35)3-77-27-27-27-24-3
D2 (D40, D45)4-04-53-60-70-73-7
D3 (D50, D55)4-54-54-03-77-07-0
D4 (D60, D65)0-70-00-07-07-00-0
D5 (D70)7-37-27-36-35-53-6
D6 (D14, D16B)0-00-20-00-20-02-0
D7 (D20B, D21B, D35B)3-23-23-32-22-32-3
D8 (D12, D14B, D20C, D21C)2-02-02-10-00-20-2
9 (H10, D10, H12B, D12B, Begynder)2-22-02-22-02-20-2
Ialt:60-5065-4660-4658-5358-5152-54

Gruppe H1

(H20, H21, H35) - [6, 5, 4, 3, 2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Simon TroelsgårdLyngby OKH2101:17:01      
2Hans Martin KjerLyngby OKH2101:21:14      
3Mads TroelsgårdLyngby OKH2101:21:44      
4Mads Godvin JensenLyngby OKH2101:30:25            
5Lasse Koefoed SudergaardKildeholm OKH2101:32:16      
6Nikolaj WittingLyngby OKH2101:33:12            
7Max PrangDSR/Fredensborg/VinderødH3501:35:33      
8Søren ChristensenOK Skærmen VærløseH3502:12:04      
9Lars ChristoffersenOK Skærmen VærløseH3502:13:45      
10Svend W. FrydendahlDSR/Fredensborg/VinderødH2102:14:25      
 Jacques DehnbostelLyngby OKH21Ej start            
 Henrik Visborg ThuneKildeholm OKH35Fejlst            

Gruppe H2

(H40, H45) - [4, 3, 2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Lasse HansenKildeholm OKH4001:04:54      
2Bo Brøndum PedersenKildeholm OKH4001:19:30      
3Sebastian I.V. FromLyngby OKH4501:20:56      
4Mogens SchmidtLyngby OKH4501:32:14      
5Tore Sejr JørgensenKildeholm OKH4001:35:51            
6Christian ClausenDSR/Fredensborg/VinderødH4501:36:09      
7Per Rye HougaardOK Skærmen VærløseH4501:37:16      
8Peter E. KnudsenLyngby OKH4001:39:12            
 Hans G. OlsenDSR/Fredensborg/VinderødH45Fejlst            

Gruppe H3

(H50, H55) - [4, 3, 2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Martin SchwartzDSR/Fredensborg/VinderødH5000:59:54      
2Leif SudergaardKildeholm OKH5501:00:55      
3Jesper GottliebOK Skærmen VærløseH5501:01:28      
4Morten NeregaardDSR/Fredensborg/VinderødH5001:05:48      
5Kristian NordholmLyngby OKH5001:19:03      
 Jesper SørensenOK Skærmen VærløseH50Fejlst            

Gruppe H4

(H60, H65) - [4, 3, 2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Nils SættemKildeholm OKH6501:05:12      
2Hakon MosbechOK Skærmen VærløseH6001:06:05      
3Leif JensenOK Skærmen VærløseH6501:21:12      
4John A. PedersenLyngby OKH6001:25:02      
5Ronald ClausenDSR/Fredensborg/VinderødH6501:25:21      
6Johan FrydendahlDSR/Fredensborg/VinderødH6501:27:55      
7Knud DamKildeholm OKH6501:31:14      
 Knud TormOK Skærmen VærløseH65Fejlst            

Gruppe H5

(H70) - [4, 3, 2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Jim ChalmersLyngby OKH7000:53:08      
2Mogens HansenOK Skærmen VærløseH7000:54:59      
3Steen SørensenOK Skærmen VærløseH7001:04:04      
4Erik Bach SørensenKildeholm OKH7001:11:38      
5Finn Gamél ChristensenDSR/Fredensborg/VinderødH7001:13:08      
6Poul NissenDSR/Fredensborg/VinderødH7001:13:36      
7Svend Erik JensenOK Skærmen VærløseH7001:13:54            
8Carl DjurhuusKildeholm OKH7001:17:53      
9Eskild RønneKildeholm OKH7001:32:44            
 Ove BendtsenKildeholm OKH70Ej start            

Gruppe H6

(H14, H16B) - [2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
 Magnus TimmDSR/Fredensborg/VinderødH16BFejlst            

Gruppe H7

(H20B, H21B, H35B) - [2, 2, 1, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Niels Peder MøllerLyngby OKH21B00:43:09      
2Jakob NielsenLyngby OKH21B00:44:24      
3Jonas IsaksenLyngby OKH21B00:44:37            
4Hans J AndersenDSR/Fredensborg/VinderødH35B00:54:30      
5Kim Bach SørensenKildeholm OKH35B00:57:40      
6Martin HoogeOK Skærmen VærløseH35B01:00:25      
7Morten TibianDSR/Fredensborg/VinderødH35B01:01:03      
8Michael RemodDSR/Fredensborg/VinderødH35B01:01:52            
9Rune OdinLyngby OKH35B01:16:21            
10Niels RønneKildeholm OKH35B01:17:44      
 Christoffer GottliebOK Skærmen VærløseH21BEj start            

Gruppe H8

(H12, H14B, H20C, H21C) - [2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Oskar Sandal Mark HansenKildeholm OKH1200:50:21      
2Bjørn HelstrupDSR/Fredensborg/VinderødH21C00:53:59      
 Tobias HoogeOK Skærmen VærløseH21CFejlst            
 Wagn WinkelOK Skærmen VærløseH20CFejlst            

Gruppe D1

(D21, D35) - [4, 3, 2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Karoline HoogeOK Skærmen VærløseD2101:21:16      
2Ida Mosbech SmithOK Skærmen VærløseD3501:27:39      
3Pia R. SkorstengaardLyngby OKD2101:27:57      
4Katrine VangsgaardLyngby OKD2101:28:52      
5Helle TibianDSR/Fredensborg/VinderødD3501:29:20      
6Julie ChristiansenKildeholm OKD3501:42:13      
7Pernille BohnLyngby OKD2101:48:24            

Gruppe D2

(D40, D45) - [4, 3, 2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Tine Rønn ØstergaardKildeholm OKD4501:07:11      
2Louise Karlskov SkyggebjergLyngby OKD4501:23:18      
3Kristina Nordenhof LarsenKildeholm OKD4001:44:25      
4Lena HamborgDSR/Fredensborg/VinderødD4501:44:27      
5Birgitte SørensenDSR/Fredensborg/VinderødD4002:02:54      

Gruppe D3

(D50, D55) - [4, 3, 2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Karin TroelsgårdLyngby OKD5501:30:59      
2Karen Lauberg LauritsenDSR/Fredensborg/VinderødD5001:35:31      
3Kirsten UrhøjDSR/Fredensborg/VinderødD5501:39:11      
4Ruth HansenOK Skærmen VærløseD5501:47:24      
5Karen JuulOK Skærmen VærløseD5502:26:05      

Gruppe D4

(D60, D65) - [4, 3, 2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Ulla HoogeOK Skærmen VærløseD6500:52:01      
2Benthe JensenOK Skærmen VærløseD6501:29:12      
 Lis HedelundDSR/Fredensborg/VinderødD60Ej start            

Gruppe D5

(D70) - [4, 3, 2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Anne Bülow-OlsenLyngby OKD7000:53:47      
2Bente KeilLyngby OKD7001:20:36      
3Dorte DamKildeholm OKD7001:20:48      
4Vivi HansenOK Skærmen VærløseD7001:26:42      
5Birthe ClausenDSR/Fredensborg/VinderødD7001:46:25      
6Kirsten WittOK Skærmen VærløseD7001:46:56      
7Doris HansenKildeholm OKD7001:50:18      

Gruppe D6

(D14, D16B) - [2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Linnea TibianDSR/Fredensborg/VinderødD16B01:03:13      

Gruppe D7

(D20B, D21B, D35B) - [2, 2, 1, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Charlotte LykkeOK Skærmen VærløseD35B00:51:47      
2Karina KückLyngby OKD21B01:05:32      
3Anja HansenKildeholm OKD35B01:16:29      
4Christina BøjeDSR/Fredensborg/VinderødD35B01:24:19      
5Inger Lise Wolff-JensenLyngby OKD35B01:40:05      
6Nina Visborg ThuneKildeholm OKD35B01:44:50      
 Dorte Koefoed SudergaardKildeholm OKD35BEj start            
 Anne Sandal MarkKildeholm OKD35BEj slut            

Gruppe D8

(D12, D14B, D20C, D21C) - [2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Nina Skyggebjerg OlesenLyngby OKD14B00:32:00      
2Liva Sandahl Mark HansenKildeholm OKD20C00:35:14      
3Helle PittersLyngby OKD20C00:36:57            
 Josefine Visborg ThuneKildeholm OKD20CEj start            
 Freja GjettermanOK Skærmen VærløseD21CFejlst            

Gruppe 9

(H10, D10, H12B, D12B, Begynder) - [1, 1, 1, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Johan Sandal Mark HansenKildeholm OKH12B00:24:20      
2Lærke Brøndum Porsborg PedersenKildeholm OKD1000:37:00      
3Thea Nordenhof EgdøKildeholm OKD1000:37:09            
4August Gerner ElkjærLyngby OKBeg00:42:53      
5Alexander SchmidtLyngby OKBeg00:44:44      
6Anker GregersenKildeholm OKBeg00:45:01            
7Otilia Aaskov BenardOK Skærmen VærløseBeg00:53:18      
8Marcus Ceasay-HansenOK Skærmen VærløseH1000:53:28      
 Astrid ClausenDSR/Fredensborg/VinderødD12BEj start